четвер, 4 жовтня 2018 р.

7 жовтня 2018 року, в 11.00 – архієрейське освячення церкви Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця

    У неділю, в день, коли Свята Церква вшановує Пресвяту Богородицю – Царицю Вервиці, в Івано-Франківську відчиняє двері унікальна церква Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця і Блаженних Священномучеників Єпископів Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка.

    Цей диво-храм, що сягає у Небо на висоту 33 метри, постав у мальовничій околиці обласного центру Прикарпаття по вулиці Ленкавського, між міським озером і Бистрицею Солотвинською. Це, мабуть, єдиний і останній куточок міста, який своїм краєвидом і пишною зеленню ще

донедавна нагадував оазу раю на землі, але за останні роки щільність багатоповерхової житлової забудови загрожує оточити цей мікрорайон потворним частоколом бетонних висоток-монстрів, у яких приречені жити нові покоління українців… І лише новозбудований храм, немов Господній охоронець, височить песеред зеленої левади і яблунового саду та єдиної у місті Хресної Дороги з 14-ма хрестами-стаціями, захищаючи це затишне місце від остаточного поглинання і знищення.

    Церква Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця і Блаженних Священномучеників Єпископів Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка – не просто храм. Це – неповторний витвір сучасної української сакральної архітектури, який поєднав у собі елементи гуцульсько-бойківського храмобудівництва із сучасними урбаністичними технологіями. Його оригінальний проект створили архітектори і конструктори Львівської Політехніки на чолі з професором Олегом Боднаром. А безпосереднім втілювачем їх сміливого творчого задуму впродовж півтора десятка літ був і залишається відкритий на новизну і ризики, сміливий і наполегливий душпастир о. Ігор Пелехатий – християнський видавець і журналіст, засновник і будівничий видавництва «Нова Зоря», організатор нових форм дозвілля молоді, натхненний проповідник Христового Євангелія. Саме о. Ігор, ще задовго до постання храму, збудував поруч з ним ошатний триповерховий Молодіжний Християнський Центр, вихованцями якого стали сотні юних івано-франківців.
    Церква Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця і Блаженних Священномучеників Єпископів Григорія
Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка – це також храм-пам’ятник нескореній Греко-Католицькій Церкві. Він посвячений Найсвятішому Серцю Христовому, під покровом якого наша Церква пережила півстоліття жорстоких комуністичних переслідувань у катакомбах та стала провісницею Незалежної України. Він водночас посвячений трьом героям віри, які не скорилися перед безбожним богоненависним режимом і вибрали шлях мучеництва, мужньо пройшовши аж до кінця Хресною Дорогою Ісуса Христа та ставши для нас вражаючим прикладом до наслідування. Це апостол Прикарпаття, Блаженний Священномученик Григорій Хомишин, Єпископ Станиславівський, який понад сорок років, з 1904-го по 1945-й, ревно трудився на духовній ниві краю, а також два його учні, Єпископи Переслідуваної Греко-Католицької Церкви, Блаженні Священномученики Симеон Лукач та Іван Слезюк. 
    Всі ми любимо ходити до храму і кожен християнин особливо любить свій храм: той, у якому його чи його родичів хрестили, той, у якому прийняли Таїнство вінчання, той, у якому можна почути Слово Боже і вознести до Господа молитви. Кожен по-особливому любить той храм,
до розбудови чи прикрашання якого він особисто спричинився, брав участь, жертвуючи своїм часом, своїми талантами чи своїми грошима. А брати участь у такій справі, як побудова чи старання про красу храму – це особлива нагода, яку ніколи не можна опустити, бо Господь її дає не всім і не у всі часи.
Ми всі любимо молитися у красивих храмах і дуже часто можна почути такий вислів: «Який гарний храм!». В чому ж полягає краса храму? Хто може зробити храм красивим і який саме храм дійсно можна назвати красивим? За красу храму ми всі відповідальні, бо це є місце перебування Христа Євхаристійного, це місце зібрання спільноти на молитву, на читання і слухання Слова Божого, це місце зустрічі нашихвірних для святкування «Дня Господнього». Це місце повинне бути найкращим. Воно повинне бути кращим від наших приватних осель, бо це – оселя Божа. І такий красень-храм постав у середмісті Івано-Франківська.


    Тож гостинно запрошуємо Вас, дорогі Брати і Сестри, у неділю, 7 жовтня 2018 року, на 11-ту годину, коли розпочнеться найурочистіша подія – архієрейське освячення унікальної церкви Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця і Блаженних Священномучеників Єпископів Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка, що по вул. Ленкавського в Івано-Франківську.Господи, освяти тих, які приходять на молитву до храму Твого!


Немає коментарів:

Дописати коментар