середа, 9 грудня 2015 р.

У Франківську презентували «Дніпро-cinema» - 2015

    5 листопада, в кінотеатрі «Люм’єр» презентували фільми дипломантів та учасників конкурсу десятого міжнародного кінофестивалю «Дніпро-cinema» ім. Данила Сахненка, який проходив у Дніпропетровську 23-25 вересня.

     Як зазначає незмінний голова та засновник івано-франківського осередку Національної спілки кінематографістів України Юліан Іванович Яковина, наші краяни-кіномитці беруть активну участь у «Дніпро-cinema» з 2007 року. Лауреатами цього міжнародного кінофестивалю неодноразово ставали прикарпатці – Мар’ян Бушан за художній фільм “Рахіра” (2010 р.), Василь Нагріний за документальний фільм «Карпатські тунелі» (2011 р.), а серед аматорських колективів звання лауерата у 2012 р. отримав Юрій Магдич за анімаційний фільм “Протест” (дитяча студія “Мрія” кіностудії “Черемош” Народного дому села Рожнів). Чимало краян отримали спеціальні дипломи кінофестивалю. Відлуння “Дніпро-cinema” у Франківську проводиться вдруге. Вела презентацію Марія Вайно, відома поетеса, новелістка, кінодраматург, член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України, яка наголосила словами Сергія Параджанова: справжній «кінематограф має бути такий, щоб його можна було розрізати на кадрики, кожен кадрик поставити в рамочку – і вийшла художня картина…»

     Також Марія Вайно розповіла, що цьогоріч у фестивалі взяли участь понад 150 творчих екранних робіт у різноманітних номінаціях і серед них були і чотири твори наших земляків – Мирослава Бойчука, Яреми Проціва, Василя Нагірного та Юрія Магдича. Мисткиня побажала численним гостям заходу під час перегляду кіно- та фотофільмів «знайти для себе дороговкази художнього образу».  Сьогодні у кінозалі «Люм’єру» презентували фільми учасників та дипломантів конкурсу: «Проща», «Я покажу тобі кіно», «Ти Мистецтво», «Постріл», «Шлях додому», «Розстріляна Весна». За дорученням організаторів міжнародного кінофестивалю «Дніпро-cinema» ім. Данила Сахненка, відомому фотохудожнику Яремі Проціву вручили диплом лауреата конкурсу фестивалю в номінації «Фотофільм» за майстерну роботу «Проща», а також приз – петриківський розпис.  18-хвилинний фотофільм «Проща» – це розповідь про семиденну пішу молитву-прощу вірян різних українських християнських конфесій із Криворівні до Зарваниці.


     Спеціальний диплом кінофестивалю вручили режисеру та тележурналісту Мирославу Бойчуку (за худ втілення драматичних подій сьогодення в кліпі «Ой Романе, Романочку»). Диплом учасника отримав журналіст та краєзнавець Василь Нагірний (за серію краєзнавчих фільмів). Також подяку від спілки кінематографістів за вагомий внесок у справи фотомистецтва, патріотичного виховання молоді і вдале втілення музичної теми у документальному серіалі «Небесна сотня Прикарпаття» отримав відомий композитор Володимир Домшинський.Немає коментарів:

Дописати коментар